Aktualny czas: 29.03.2024, 17:37 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdziekolwiek koła poniosą - Alpy 2013
Seba Offline
Zbanowany
Zbanowani

Liczba postów: 692
Liczba wątków: 76
Dołączył: Jan 2013
#25
RE: Gdziekolwiek koła poniosą - Alpy 2013
Ostatni dzien w górach .


Wstajemy wczesnie o 7;00 i o 8;00 pizgany juz w kierunku Timmelsjoch - Passo Rombo . Cały ten dzien chce poswiecic na spokojne jego pokonanie i wykorzystac ten dzien do ostatniej minuty.
Kilka razy juz przejezdzalem ta droge ale za kazdym razem jade tak samo podjarany jak bym tam byl po raz pierwszy . Najpiekniejsza droga w alpach to nie watpliwie Passo Rombo. Zaczyna sie w dolinach Południowego Tyrolu , przechodzi wszystkie pietra roslinnosci az po nagie szczyty .Moze i na innych przeleczach mozna spotkac to samo ale nigdzie nie jest to tak spektakularne .Tu mozna wtopic sie na kilka godzin w te masywy , doliny , lasy i klimat tego miejsca.

Juz sam dojazd do Merano do San Leonardo in Passiria gdzie zaczyna sie rombo jest ekztaza .






Tu tez czeka na nas niespodzianka pod postacia czerwonego napisu Zamkniete . Jaufenpass - Passo di Monte Giovo otwarte ale my chcemy Rombo wiec jedziemy .Moze bedzie tak jak na Stelvio i uda sie przejechac.

Wspinamy sie powoli na gore , jest pikna pogoda wiec co jakis czas stajemy na fotki .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Mozna powiedziec ze najciekawsze miejscowki zwiedzilismy ale całosci niestety nie dalo sie przejechac . W miejscu gdzie droga była zamknieta spotkalismy dwóch niemcow . Oni terz czaili sie aby przejechac na strona Austriacka .
Mysle sobie niech jada my w tym czasie strzelimy kawe i ciasteczko a oni sprawdza jak wyglada droga.

Obrazek

Tak tez zrobili , niestety po kilkunastu minutach przyjechali z wiadomosciami ze trzeba sie zawrócic na Passo Giovo.





Wracajac zjezdzalismy we wszystkie ciekawe miejsca bo okazuje sie ze czasu mamy teraz pod dostatkiem . Plan jest aby tego dnia nocowac w okolicach Ulm lub Stutgartu a mamy jeszcze ranek .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tej polance posiedzielismy godzine ale mozna by tam spedzic cale zycie. Daleko od ludzi cywilizacji i calego swiata . Czas sie ruszac i pizgac przed siebie.Zjechalismy spowrotem do San Leonardo i kierunek Vipiteno przez Giovo .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem dlaczego cały czas wyobrazałem soie ta droge jako jakąś tranzytówke . Zawsze ja omijałem i nigdy nie sprawdziłem jak naprawde wyglada to Giovo a jest to bardzo ładna droga. Zaskoczenie i nauczka na przyszłosc aby nie oceniac niczego po pozorach kolejny raz.Oczywiscie lubie takie miłe rozczarowania a zwłaszcza jesli chodzi o ładne drogi.
Winkle na całej długosci drogi bardzo szybkie , jest kilka ciasnych serpentyn ale w wiekszosci droga pozwala na świetna zabawe . Dlatego tez mało fotek i tylko raz sie zartzymalismy bo jazda jaka oferuje ta droga jest fantastyczna . Sa dwa punkty gdzie warto sie napewno zatrzymac , pierwszy tuz przed szczytem z widokiem na południowa doline. Widoki nie zapomniane .

Obrazek

Obrazek

https://picasaweb.google.com/10254683436...2079256002

Obrazek

Obrazek

https://picasaweb.google.com/10254683436...3290355138

NA szczycie jest knajpka jak to zwykle w takich miejscach ale mozna ja spokojnie ominac i po 200m na stronie północnej jest kolejna ale widok jaki oferuje jest bajeczny . Potem zjazd i znow nie bylo ochoty na zatrzymywanie sie bo zjazd lepszy od podjazdu Oczy

Na Vipiteno jest osobliwe miejsce na schell,u nazywajace sie Bikers Home rzeczywiscie mozna tam znalezc wiele informacji o bazie hotelowej , servisach i innych roznych przydatnych informacji .Takie miejsca powinny byc na kazdej tankszteli nie jedynie tam gdzie ciagna setki motocykli dziennie Oczy

Obrazek

Vipiteno i kierunek Insbruck oczywiscie mozna na leniucha autostrada ale droga SS12 rownoległa do niej oferuje o wiele lepsze widoki i winkle. Tu gdzies w okolicach Brennero przechodzi w Austriacka nacjonalke o numerze 182 ale kierunek wciaz ten sam Insbruck. Potem kierujemy sie na droge 179 do Reutte która nosi nazwe Tirol Road .Ta juz jest mi znana jak wlasna kieszen i nie potrafił bym juz nawet zliczyc ile razy ja pokonywałem ale były by setki ale wciaz tak samo ładna i lubie nia latac. Za tunelem nic sie juz nie dzieje poza Niemiacka autobaną Oczy Noc spedzamy w Nürtingen pod Stuttgartem konczac dzien na Niemieckich winklach i musze przyznac ze drogi jak i krajobrazy zaskakujaco ładne. Cały czas omijalismy latami Niemcy przelatujac Autostrada a naprawde jest tam warto przejechac dzien lub dwa poswiecic ale zobaczyc co oferuja .Kolejny dzien juz ostatni do Nohfelden lecimy wsiami a potem juz autostrada kolejno przez Trier Luxemburg , Bruxele , Gent i Tunel. W domu jestesmy tym razem o 02:00 i niechcetnie ale konczymy ten tygodniowy wypad . Jedyne co moge powiedziec to tylko tyle na koniec ze juz nigdy nie wybiore sie nigdzie na tydzien, stanowczo za mało i po przyjezdzie do domu jest smutek oraz dzika rozpacz . Oczy
23.06.2013, 19:44
Szukaj Odpowiedz
marco Offline
ADMIN
******
Super moderatorzy

Liczba postów: 4,574
Liczba wątków: 697
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 16
#26
RE: Gdziekolwiek koła poniosą - Alpy 2013
Seba, wspaniały wypad zaraziłeś mnie terenem wpisuje na listę do odwiedzenia!

.


______________
Jazda bez granic
23.06.2013, 20:23
Strona WWW Szukaj Odpowiedz
skilos Offline
Triumph Tiger 1050
****
Użytkownicy

Liczba postów: 454
Liczba wątków: 33
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#27
RE: Gdziekolwiek koła poniosą - Alpy 2013
Seba masz dar do łapania w obiektyw tego co oglądasz .Bardzo mi się podoba motyw Triumpha Usmiech
Gieele też piękne szkoda , że gamonie za kierą
23.06.2013, 20:32
Szukaj Odpowiedz
Seba Offline
Zbanowany
Zbanowani

Liczba postów: 692
Liczba wątków: 76
Dołączył: Jan 2013
#28
RE: Gdziekolwiek koła poniosą - Alpy 2013
Dzienks panowie Oczy Dzieki tym bardziej ze jest to moja druga pasja ale pozostaje kompletnym amatorem w tej materii i popełniam jeszcze wiele błedow .
We wrzesniu kolejna porcja fotek tym razem z Bałkan Oczy Trzy tygodnie tam bede spedzał i kazdy dzien na foceniu i lataniu .
23.06.2013, 20:38
Szukaj Odpowiedz
brzydal Offline
trampek 600
***
Użytkownicy

Liczba postów: 153
Liczba wątków: 6
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#29
RE: Gdziekolwiek koła poniosą - Alpy 2013
to zdjęcie na Napoleona najlepsze, super zabawa , gratki brachu
23.06.2013, 21:12
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości