Aktualny czas: 28.03.2024, 22:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdziekolwiek koła poniosą - Alpy 2013
Seba Offline
Zbanowany
Zbanowani

Liczba postów: 692
Liczba wątków: 76
Dołączył: Jan 2013
#1
Gdziekolwiek koła poniosą - Alpy 2013
Ostatnio wszystko sie sprzysiegło przeciwko mnie i sam nie wiem gdzie ale jade Oczy

Zaczeło sie od zmiany Varadera na KTM 990 .
Plan był jaki był Ukraina , potem było wyjscie awaryjne pod postacia Szkocji w w srode okazało sie ze jednak moge jechac dalej Oczy Wiec jade .
Moto spakowane , ide spac a jutro po drodze na Euro Tunel bede myslał i sprawdzał prognozy pogody .
01.06.2013, 00:18
Szukaj Odpowiedz
Maras Offline
Kronikarz
**
Użytkownicy

Liczba postów: 8
Liczba wątków: 1
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#2
RE: Gdzie kolwiek koła poniosą 2013
w sumie pomysl zajebisty i zawierajacy w sobie cala esencje tzw motocyklistyki bo na uj nam plany liczy sie tylko jazda .
ale tez nie udawaj luzaka bo w kalendarz patrzec bedziesz co by wrocic na czas do roboty Usmiech szerokosci
01.06.2013, 01:14
Szukaj Odpowiedz
wojteges Offline
Wojteges
*****
Moderatorzy

Liczba postów: 930
Liczba wątków: 78
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#3
RE: Gdzie kolwiek koła poniosą 2013
seba bez planu to toki lekki chaos sam nie wiesz gdzie jedziesz , jakiś cel wytycz i w drogę -powodzenia i pogody ode mnie :cool:

Nawet papier toaletowy wie o tym,że chcąc być użytecznym trzeba się rozwijać.
01.06.2013, 07:25
Szukaj Odpowiedz
Seba Offline
Zbanowany
Zbanowani

Liczba postów: 692
Liczba wątków: 76
Dołączył: Jan 2013
#4
RE: Gdzie kolwiek koła poniosą 2013
Plan po 4.5h drogi pozostaje bez zmian czyli planu dalej brak Oczy
Trase bedzie nam wyznaczala prognoza pogody i juz teraz wiem ze napewno nie bedziemy gonili Ukraińców .
Podla pogoda na wszchodzie i w Rumunii ciagle deszcze kieruja nas dzis w kierunku Monte Bianko .
Niestety fotki za duze aby dodawacprosto z fona.
Marasku rzecz jasna ze ogranicza nas jedynie to ze musimy byc w poniedzialek 10 czerwca ale do tego czasu na zegarek i kalendarz nie spogladamy.
Rytm dnia i poczucia czasu wyznacza jedynie kontrolka rezerwy.
01.06.2013, 08:50
Szukaj Odpowiedz
Seba Offline
Zbanowany
Zbanowani

Liczba postów: 692
Liczba wątków: 76
Dołączył: Jan 2013
#5
RE: Gdzie kolwiek koła poniosą 2013
Wczoraj zakonczylismy dzien po 17h i 1100 km w Morez alpejskim miasteczku.
Od dzis unikamy jakich kolwiek autostrad i dróg głównych , atakujemy Monte Bianko .
02.06.2013, 09:11
Szukaj Odpowiedz
Seba Offline
Zbanowany
Zbanowani

Liczba postów: 692
Liczba wątków: 76
Dołączył: Jan 2013
#6
RE: Gdzie kolwiek koła poniosą 2013
Kolejny dzien wypadu to wiele pieknych widokow i ciekawych sytuacji Oczy

Wyjechalismy po sniadanku z Morez prosto przez Gex do Genewy zobaczyc jeziorko

Obrazek

Obrazek


Droga do Genevy istna bajka lasy góry i to co misie lubia najbardziej czyli winkle .
Jezioro jak i miasto znudzilo nam sie juz po 3 minutach i zaraz bylismy na drodze do Monte Bianko .
Cóz by to byla za radosc jak by droga byla otwarta ale niestety nie byla .Obralismy wiec kierunek na Albertville i z mysla taka ze objedziemy sobie zamknieta droge . Zaraz przed Moutiers znaki informacyjna znow mowia ze Maly i duzy st.Bernard zamkniete .Kto by tego nie sprawdzil jak nie ja Oczy Wiec jedziemy a jak zapomnieli zdjac tablic bo to przeciez weekend a wszystkie powinny byc pootwierane od pierwszego czerwca .Z taka mysla ze leniwi francuzi nie posciagali napisow "zamkniete" z drogowskazow pizgamy na gore .

Obrazek

Obrazek

Kierunek wyznaczony wiec wdrapujemy sie na gore nie bez przyjemnosci bujania sie po pieknych winklach i serpentynkach nie swiadomi jeszcze ze bedziemy ta droga wracali za jakis czas Oczy

Oczywiscie na szczycie czeka na nas piekna rogatka

Obrazek

Po minucie widze jak jeden motocyklista mija ja i cisnie dalej .Nastepnie jakies auto a kilku wraca z tamtad wiec i ja wolam mame ze pizgamy na luzie a ta mi czyta jakie mnie moga spotkac nagrody i w jakiej wysokosci za jazde ta droga bez zezwolenia na ominiecie zapory .

Obrazek

Szybko uswiadamiam Marte ze zakazy sa po to aby je lamac i lecimy dalej
Droga pusta nic sie nie dzieje , na poboczach wiele sniegu .Wiele w sensie w trzy dypy i ciut ciut .

Obrazek

Pozwalam sobie na chwile zabawy na sniegu i lece , doslownie i niw w przenosni zrobic orelka w nim Oczy

Obrazek

Jedziemy dalej i zastanawiaja mnie te masy sniegu czy aby nie poleci jakas lawina bo jest go naprawde duzo za duzo a nie pierwszy raz latam po Alpach i widzialem juz wiele .

Obrazek

Obrazek

Wylatujemy z zza winkla a tu bum pierdu Oczy Ludzie na drodze i kupa sniegu .
Okazalo sie ze takich jak my bylo wielu a teraz sa uwiezieni przez lawina jaka zeszla .Po stronie Wloskiej na drodze zalegaja jeszcze metry sniegu wiec zawrucili ale tu okazalo sie tez niespodzianka .Teraz kopia z nadzieja ze uda im sie przejechac.Nie mam pojecia skad mieli te lopaty i nie chcialem wiedziec .W momencie kiedy podjechalismy tam myslalem ze jeszcze uda mi sie jakos przejechac ale szybko mi sie odwidzialo Oczy

Poczatkowo przyjaznie nastawieni po kilkunastu minutach spogladali na nas dziwnie . Ja trzasklalem sobie foteczki a Marta bawila sie beztrosko sniegiem kiedy te bidoki kopaly tam juz od cholera wie kiedy

Obrazek

Obrazek

Kilka Motocykli i spora ilosc aut a tu nagle ktos podjezdza z lopatami wiec zmywamy sie .

Obrazek

Zawracamy i jedziemy w dol szukac noclegu ale po drodze mijamy wielki wirnikowy plug wiec nawracam bo ciekaw jestem jak bardzo beda sie cieszyli tamci z odsieczy i jak poradzi sobie ta bestia z ta masa sniegu
A poradzil sobie szybko i efektownie .

Obrazek

Obrazek

Dzien zakonczylismy po zjechaniu w doline do miasteczka Burg-Saint-Maurice

https://maps.google.com/maps?q=Genewa,+S...a&t=m&z=13

Zobaczymy co ma do zaoferowanie jutrzejszy dzien Oczy
03.06.2013, 00:55
Szukaj Odpowiedz
Seba Offline
Zbanowany
Zbanowani

Liczba postów: 692
Liczba wątków: 76
Dołączył: Jan 2013
#7
RE: Gdzie kolwiek koła poniosą 2013


03.06.2013, 02:09
Szukaj Odpowiedz
brzydal Offline
trampek 600
***
Użytkownicy

Liczba postów: 153
Liczba wątków: 6
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
#8
RE: Gdzie kolwiek koła poniosą 2013
dla mnie bomba opalanie się i śnieg Oczy
03.06.2013, 07:19
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości