Aktualny czas: 29.03.2024, 09:45 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
Tomi Offline
Znawca
****
Użytkownicy

Liczba postów: 262
Liczba wątków: 19
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#1
Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
Wiem że opis wyprawy wakacyjnej wklejany w listopadzie to lekkie przegięcie ,ale przynajmniej macie coś świeżego na zimne wieczory :-)

To miała być kolejna samotna wyprawa …. na szczęście tak się nie stało i po totalnej zmianie planów udało mi się przekonać mojego plecaczka na wspólny wyjazd.
Cel : objechać Chorwację i Czarnogórę aż do Albanii potem powrót przez kanion rzeki Tary , Mostar i Balaton.
Plan bardzo prosty :-)
Potem musieliśmy go troszkę zmodyfikować , ale o tym później.

Miałem trochę obaw bo pierwszy raz jechałem w tak długą trasę z plecaczkiem. Co prawda mieliśmy już z Gosią za sobą wspólną trasę z Marco , Magdą i Tuśkiem na BMW Day, ale 3 dni to nie to samo co 9 :-)
Trasa obcykana , noclegi zaklepane ( postanowiłem większość noclegów zaklepać z domu bo obawiałem się stresu oraz straty czasu na szukanie noclegów ) wszystko przygotowane więc pozostało ruszyć !!!

zdjecie

Pierwszy dzień to prosty i szybki przelot z Tychów do miejscowości Slunj gdzie mieliśmy pierwszy nocleg. Trasa nie przebiegła tak szybko jak chciałem ( mieliśmy problem z wysoką temperaturą podczas trasy - postój co godzinę to norma ) i wylądowaliśmy na miejscu około godziny 22.30. Oczywiście okazało się że nawigacja nie potrafiła wskazać dokładnie adresu … podczas poszukiwań w pełnym mroku , błądząc po uliczkach w wiosce usłyszeliśmy jak ktoś za nami krzyczy z pobliskiej bramy.
Okazało się że gospodarz domu zza bramy był bardzo życzliwy i wykonał kilka telefonów żeby nam pomóc znaleźć nasz domek. Ponieważ dzień bez przygody dniem straconym … to okazało się że gościu ma nam jeszcze coś do pokazania …. miał w garażu małą wytwórnię … wódki z gruszek i brzoskwiń !!! Zostaliśmy zaproszeni na pełną degustację jego trunków , a potem opadły nam szczęki jak pokazał butelkę z gotowym trunkiem … W środku butelki była pełnowymiarowa grucha !!! Hmmm chwilę trwało zanim się poddaliśmy jak tam trafiła … Okazało się że butelki są nakładane na owoce jak są jeszcze małe i rosną z nimi na drzewach !!!! Widzieliśmy cały sad drzew z butelkami na gałęziach :-)
Nocleg znaleźliśmy według kodu znakowego gospodarza po około 10 minutach :-)

Poniżej kilka zdjęć z pierwszego dnia .. przygotujcie się na więcej zdjęć niż tekstu :-)
Bo wolę pstrykać niż pisać .


zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie
19.11.2015, 23:16
Szukaj Odpowiedz
Tomi Offline
Znawca
****
Użytkownicy

Liczba postów: 262
Liczba wątków: 19
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#2
RE: Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
Dzień drugi.

Trasa na ten dzień była ambitna Plitvice ( zwiedzanie jezior) półwysep Pag i nocleg w Vodicach.

zdjecie

Dzień rozpoczął się wcześnie bo mieliśmy w planach obowiązkowy punkt w tej okolicy czyli Plitvice.
Poranne śniadanko zjedliśmy w bardzo przytulnym miejscu w asyście kwiatów i os mutantów :-)

zdjecie

Pierwszy raz widziałem osę jedzącą mięso !!!

zdjecie

Po śniadanku szybkie pakowanie i w drogę .. krótką bo tylko do Plitvic :-)
Po drodze jeszcze udało nam się zobaczyć bardzo ciekawe miejsce - wioska
Cała miejscówka stoi na … wodospadzie :-) Warto to zobaczyć.

zdjecie

Potem standardowa wycieczka po Jeziorach ( wersja krótsza czasowo bo dzień miał być dłuuugi ).

zdjecie


zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie


Plitvice zaliczone ..michy uśmiechnięte :-)
Kolejny punkt programu półwysep Pag i zachód słońca jeśli się uda :-)

zdjecie

oczywiście obowiązkowa wlepa …


zdjecie

zdjecie


Zachód słońca był klimatyczny …


zdjecie

zdjecie


Dzień zakończyliśmy w Vodicach o godzinie 22.00 … to stało się naszą specjalnością kończyć trasę późną nocą :-)
20.11.2015, 00:24
Szukaj Odpowiedz
Tomi Offline
Znawca
****
Użytkownicy

Liczba postów: 262
Liczba wątków: 19
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#3
RE: Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
Dzień trzeci rozpoczął się wcześnie rano …
Port w Vodicach (mieliśmy pokój z widokiem przy samej wodzie) powitał nas pięknym porankiem .

zdjecie

Śniadanko ,pachnące bułeczki z pobliskiej piekarni oraz kawa postawiły nas na nogi.
Cel tego dnia to Góra Św.Jerzego oraz krótka przejażdżka wybrzeżem po okolicach Makarskiej .
Koniec dnia w miejscowości Slano gdzie mieliśmy zabukowany hotelik.

zdjecie

Sam przejazd przez park Biokovo to miód-malina dla każdego motocyklisty, a widok ze szczytu zapiera dech w piersi na długo po wejściu.
Pierwszy podjazd po zjeździe z głównej drogi to wyzwanie … wąska droga bez zabezpieczeń z widokiem po horyzont i urwiskiem o wysokości kilkudziesięciu metrów , taki fajny zestawik.

zdjecie

zdjecie


Samych widoków nie da się opisać i każdy kto tam był że nawet najlepsze zdjęcia tego nie oddają.
Po drodze mijaliśmy co jakiś czas stada koni które dodawały widokom uroku. Co ciekawe jadąc na szczyt nie spotkaliśmy turystów. Na szczycie były cztery pary … wszystkie z polski :-)
Oczywiście wlepa na szczycie to obowiązek …



zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

zdjecie

Droga do Slano nie była taka łatwa jak się wydawało ze względu na panująca cały czas upały.
Temperatura non stop oscylowała w okolicach 40-42 stopni.
Po drodze spotkaliśmy gościa na Hayabusie , jechał z Turcji do Hiszpanii :-) bardzo sympatyczny - dostał wlepę :-)

zdjecie

Widok z miejsca gdzie się spotkaliśmy był niesamowity - dolina sadów owocowych.

zdjecie


Dotarliśmy na miejsce około 18 więc zostało trochę czasu aby się zamoczyć w morzu …
To niesamowite ,ale dopiero trzeciego dnia pierwszy raz przywitaliśmy się z morzem.


zdjecie
23.11.2015, 22:05
Szukaj Odpowiedz
ritchie Offline
trampek
***
Użytkownicy

Liczba postów: 247
Liczba wątków: 12
Dołączył: Apr 2013
Reputacja: 0
#4
RE: Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
sliczne tomik - bravo -zazdroscic tylko -pzdr
26.11.2015, 11:30
Szukaj Odpowiedz
tobi Offline
Bywalec
**
Użytkownicy

Liczba postów: 12
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#5
RE: Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
a gdzie reszta, albo kompmi sie zawiesił abo co.
Daj namiary na tego bimbrownika - jakby na mnie trafiło to chyba bym dłuzej u niego zagościł.
11.12.2015, 20:00
Szukaj Odpowiedz
Czester Offline
Expert
*****
Użytkownicy

Liczba postów: 942
Liczba wątków: 84
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 3
#6
RE: Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
Wyjazd na Biokovo jest rewelacyjny Usmiech Polecam każdemu choć raz
12.12.2015, 13:11
Szukaj Odpowiedz
Tomi Offline
Znawca
****
Użytkownicy

Liczba postów: 262
Liczba wątków: 19
Dołączył: May 2013
Reputacja: 1
#7
RE: Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
reszta się robi jutro coś znowu wkleję :-)
namiar na gościa z gorzelnią ...
to nie będzie łatwe bo zabłądziłem wtedy , adresu nie mam, ale na mapce zaznaczyłem gdzie to jest :-)

zdjecie

Zapomniałem przypomnieć że spaliśmy w Apartamentach Lucjia
są zaznaczone na mapce
a w miejscu oznaczonym niebieską 1 jest wioska postawiona na wodospadzie o której pisałem
12.12.2015, 18:34
Szukaj Odpowiedz
tobi Offline
Bywalec
**
Użytkownicy

Liczba postów: 12
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2014
Reputacja: 0
#8
RE: Czarnogóra 2015 ... lepiej późno niż wcale :-)
Trzabyło adresa wziąć i zamawiać
14.12.2015, 21:15
Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości