Aktualny czas: 28.03.2024, 21:15 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bieszczady - Wołosate
marco Offline
ADMIN
******
Super moderatorzy

Liczba postów: 4,574
Liczba wątków: 697
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 16
#1
Bieszczady - Wołosate
.
Generalnie zaczęło się to tak, mieliśmy jechać w tym czasie na Mazury ale nie wypaliło a że miałem w tym czasie wolne postanowiłem ‘gdzieś’ pojechać .
Jakoś tak wyszło że dogadaliśmy się z tomikiem żeby jechać razem ale do końca nie wiedzieliśmy gdzie.
Pisaliśmy ze sobą na fb w pewnym momencie przyszło mi do głowy żeby jechać na koniec Polski do Wołosate, skopiowałem więc mapę i wysłałem do tomika i nagle w tym samym czasie przychodzi wiadomość od tomika a tam ….
To samo miejsce na mapie ! Więc po takim zbiegu okoliczności nie można było tam nie pojechać.
Została tylko kwestia ustalenia czy pod namioty czy kwatery ponieważ prognozy pogody były dość sceptyczne, miał być bawet grad. Zdecydowaliśmy że kwatery. Po wykonaniu 5 telefonów okazało się że nie ma miejsc w tym czasie i każdy mówił że raczej nie znajdziemy. Pojechaliśmy jednak w ciemno i na miejscu postanowiliśmy szukać. Po drodze na miejsce pojechaliśmy na śniadanie do Rzeszowa do nohal_rz z którym byliśmy na Balatonie (ten szaleniec na niebieskim Triumphie) Usmiech


Ale co i jak to opiszę poniżej przy fotorelacji;

Zatankowaliśmy i heja


Obrazek


ruszyliśmy koło 6.30 z Tychów w kierunku Rzeszowa autostradą A4

po drodze pogoda była nie ciekawa było jakieś 12 stopni więc zrobiliśmy przystanek na wpięcie podpinek w kombinezony



Obrazek



Obrazek



Ani się nie obejrzeliśmy a już byliśmy w Rzeszowie tam powitał nas nochal_rz



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Po zjedzeniu pysznej jajecznicy i kawie ruszyliśmy na miasto w poszukiwaniu charakterystycznego punktu w Rzeszowie tzw. waginy (pomnik który kojarzy się z organem kobiecym)
Chcieli go nawet wyburzyć ale mieszkańcy walczyli żeby został ponieważ jest to znane miejsce w mieście.
Faktycznie dojeżdżając do pomnika przypomina WIELKĄ cip* Zaciesz


Obrazek



Obrazek


Mnie osobiście Rzeszów bardzo urzekł, czyste i ładne miasto, po foto sesji ruszyliśmy w kierunku Soliny jako następny przystanek.
Jechaliśmy pięknymi drogami z super jakości asfaltami przelatując przez Sanok i dziesiątki ciekawych miejsc, najlepsze były te z płytkimi rzekami, ale to był dopiero początek …


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Tak dojechaliśmy do Soliny, deptak przypomina Krupówki …




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Po zjedzeniu oscypków kolejnym celem było Wołosate czyli nasz punkt docelowy. I tak pojechaliśmy krętymi drogami ze wspaniałymi widokami.
Tam na miejscu w okolicy chcieliśmy znaleźć nocleg. Do tej pory nie spadło ani grama deszczu a miały być ulewy.



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Zostało kilka km do celu




Obrazek



Po chwili byliśmy już na miejscu, jak się szybko okazało we Wołosate jest tylko kilka domów chyba z 8 szt i już było wiadomo że tam noclegu nie znajdziemy.



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


http://goo.gl/maps/kUmOV




Po wyjechaniu z Wołosate ustaliliśmy że jadąc w kierunku Ustrzyk Dolnych pytamy wszędzie o nocleg. Niestety nie było wesoło….



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Kilometry uciekały a noclegu nie było i pojawiało się widmo spania na przystanku bo nie zabraliśmy namiotu bo przecież miały być deszczowe nawałnice



Obrazek




Spotkała nas też po drodze smutna sytuacja …

Tomik jadąc pierwszy niestety nie był w stanie uniknąć uderzenia w kunę która wyskoczyła wprost pod koła, ja też musiałem odbić żeby jej nie zmasakrować.

Szybko podbiegłem do niej ale niestety uderzenie było tak silne że odeszła …
Odsunąłem ją na pobocze i pojechaliśmy dalej



Obrazek



Obrazek

.


______________
Jazda bez granic
22.06.2014, 09:41
Strona WWW Szukaj Odpowiedz
marco Offline
ADMIN
******
Super moderatorzy

Liczba postów: 4,574
Liczba wątków: 697
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 16
#2
RE: Bieszczady - Wołosate
Pamiętając sytuację z kuną takie znaki nabrały innego znaczenia



Obrazek



Jadąc dalej przed siebie w poszukiwaniu noclegu dojechaliśmy do zajazdu gdzie zjedliśmy obiad i tam dostaliśmy informację że u sąsiada może będzie nocleg


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Okazało się że nocleg był, za 40 zł/os mieliśmy we dwójkę do dyspozycji cały domek dwa piętra, pełen wypas z pięknym widokiem


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Wcześniej robiąc zakupy uzupełniliśmy najbardziej potrzebne rzeczy




Obrazek




TU ADRES NOCLEGU >>>>>>>> http://harenda.net/








Wracając jednak do zakupów….
Przy sklepie spotkaliśmy ekipę która wracała z czternastodniowego wypadu po Gruzji i Turcji i nie byłoby w tym nic dziwnego ale chłopaki jechali miedzy innymi Hondą Valkyria !!!!
Był to już ich kolejny wypad na tych sprzętach od kilku lat. W przyszłym roku jadą na nich do Iranu. Teraz wracając zrobili już 7 tyś km i wciąż na okrętkę wracają do domu (nie mogą dojechać)

Długo rozmawialiśmy oglądaliśmy foty i przy okazji jeden z kolegów dał mi dość ciekawa program na smartfona do rejestrowania tras przejechanych.

Oprócz tego tomik zapomniał że ma pełny kufer i przesadził lekko z zakupami…




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Ekipa pokazała że nie ważne czym ! ważne że chcesz !



Wróciliśmy do domku i otworzyliśmy paczkę chipsów



Obrazek



Obrazek



Ciesząc się widokami



Obrazek


Obrazek


Rano okazało się że nie takie straszne te chipsy i głowa po nich nie boli, pożegnaliśmy się z gospodarzami zdaliśmy domek i ruszyliśmy dalej na objazd Bieszczad udając się jednocześnie w kierunku domu


Obrazek



Mijaliśmy po drodze fajne miejsce pod namiot nad jeziorem kapitalne miejsce



Obrazek



Obrazek


Gdzieś w głębi Bieszczad trafiliśmy przypadkiem na ‘fabrykę’ węgla drzewnego. Coś niewyobrażalnego w jakich warunkach to jest tam produkowane. Gość co to robi wygląda jak diabeł taki jest czarny. Mogliśmy zrobić zdjęcia ale dostaliśmy zakaz fotografowania pana który to obsługuje. Fabryka jak ze średniowiecza !


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Gdzieś tam piliśmy też kawę



Obrazek




Kolejną napotkaną atrakcją było muzeum kolejki wąskotorowej która zresztą jeździ tam do dziś





Obrazek



Obrazek



Jechaliśmy przed siebie zaglądając w każdy kąt i oglądając wszystko co napotkaliśmy po drodze



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Kilometry uciekały a ilość zdjęć rosła



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Oczywiście nie mogło zabraknąć picia oranżady pod wiejskim sklepem




Obrazek



Klimaty jakie nam dostarczała ta część Polski są mega wyjątkowe





Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek



Ustaliliśmy tak trasę że w zasadzie nie jechaliśmy żadnymi dużymi miastami, gdzieś po drodze nie pamiętam gdzie to było zauważyłem że na światłach za nami stoi Audi A8 a w nim młoda para. Popatrzyliśmy na siebie z tomikiem i bez słów myśleliśmy o tym samym…
Robimy bramę, no i zrobiliśmy. Młodzi byli szczęśliwi z wielkim bananem na twarzy. Zrobiliśmy im eskortę z klaksonami. (zdjęcia ma tomik dodam później)

Po tym krótkim wesołym przerywniku pojechaliśmy dalej, tym razem na kremówki papieskie do Wadowic opuszczając tym samym Bieszczady (jeszcze tam wrócę!)



Obrazek

Rykoszetem jeszcze przejechaliśmy przez Oświęcim


Obrazek



Obrazek



Kończąc naszego tripa w Tychach



Obrazek




Przejechaliśmy 970 km z czego ponad 500 km pięknymi trasami w górach, zrobiliśmy setki zdjęć i godziny filmów.
Pewnie cyklicznie też będziemy dodawać. Postaramy się też zrobić zrzut mapy (tomik działaj)

Bieszczady to genialne miejsce na turystykę motocyklową.


Tomik dzięki za super spędzony czas i do zobaczenia na kolejnym tripie, może Mazury ?



PS.
morał z wyjazdu jest taki że bez namiotu się nie ruszam kolejnym razem !

.

.


______________
Jazda bez granic
22.06.2014, 09:41
Strona WWW Szukaj Odpowiedz
marco Offline
ADMIN
******
Super moderatorzy

Liczba postów: 4,574
Liczba wątków: 697
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 16
#3
RE: Bieszczady - Wołosate
daje film,



niestety po upadku kasku na Solinie kamera się przestawiła a nie zauważyłem tego i nagrywało się tak jak na końcówce tego filmu, wszystko za nisko nie da się tego oglądać Smutny tomik zostaje tylko twój materiał mój się nie nadaje




.


______________
Jazda bez granic
22.06.2014, 12:03
Strona WWW Szukaj Odpowiedz
Seba Offline
Zbanowany
Zbanowani

Liczba postów: 692
Liczba wątków: 76
Dołączył: Jan 2013
#4
RE: Bieszczady - Wołosate
Fajna wycieczka panowie ale po co wy ta biedna Kune zabili matko jedyno , ostatnia kune w bieszczadach kilery .
Fotki fajne , klimatyczny wypadzik gratki pany .
22.06.2014, 12:15
Szukaj Odpowiedz
dziadek61 Offline
Honda Transalp 650
***
Użytkownicy

Liczba postów: 82
Liczba wątków: 5
Dołączył: Mar 2014
Reputacja: 0
#5
RE: Bieszczady - Wołosate
Zrobiliście piękną wycieczkę, potwierdzam widoki ekstra niedawno sam podziwiałem ale niestety autobusem Smutny

Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż lata!!!
22.06.2014, 13:50
Szukaj Odpowiedz
wojteges Offline
Wojteges
*****
Moderatorzy

Liczba postów: 930
Liczba wątków: 78
Dołączył: Dec 2012
Reputacja: 0
#6
RE: Bieszczady - Wołosate
(22.06.2014, 12:15)Seba napisał(a): ale po co wy ta biedna Kune zabili matko jedyno , ostatnia kune w bieszczadach kilery .
Fotki fajne , klimatyczny wypadzik gratki pany .

bo mieli ochote na dziczyznę Zaciesz

Nawet papier toaletowy wie o tym,że chcąc być użytecznym trzeba się rozwijać.
22.06.2014, 14:07
Szukaj Odpowiedz
marco Offline
ADMIN
******
Super moderatorzy

Liczba postów: 4,574
Liczba wątków: 697
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 16
#7
RE: Bieszczady - Wołosate
tomik dosłał zdjęcia.


zacznę od bramy weselnej a następnie cały przekrój naszych zabaw aparatem w Bieszczadach okiem tomika.



Obrazek



Obrazek







Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

.


______________
Jazda bez granic
22.06.2014, 14:07
Strona WWW Szukaj Odpowiedz
marco Offline
ADMIN
******
Super moderatorzy

Liczba postów: 4,574
Liczba wątków: 697
Dołączył: Aug 2012
Reputacja: 16
#8
RE: Bieszczady - Wołosate
Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek




Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

.


______________
Jazda bez granic
22.06.2014, 14:10
Strona WWW Szukaj Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości